O mnie

Nazywam się Agnieszka Koluch-Horbowicz.

Jestem certyfikowanym trenerem Familylab, założycielką WybieramRelację i pasjonatką Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Z pierwszego wykształcenia jestem kognitywistką (jest to nauka o mózgu) i etnolingwistką, a także nauczycielką języka angielskiego.


W pracy nauczyciela, a później w roli mamy przekonałam się, że to, jak najczęściej podchodzi się do kontaktów z dziećmi w naszej kulturze - nie zadowala mnie i chciałabym podejść do tego inaczej. Szukając czegoś, co pozwoli mi wesprzeć moje kompetencje budowania dobrych relacji z nimi trafiłam na książki Jespera Juula oraz na Porozumienie bez Przemocy, a potem także na model Systemu Wewnętrznej Rodziny. 


Familylab, Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz System Wewnętrznej Rodziny (IFS) są obecnie trzema głównymi filarami mojej pracy zawodowej i z ogromną radością dzielę się nimi z innymi, widząc jak wiele pozytywnych zmian wniosły one do mojego życia rodzinnego i zawodowego oraz do życia moich klientów. W oparciu o te trzy nurty prowadzę warsztaty i szkolenia, współpracuję ze szkołami i przedszkolami, prowadzę także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne.


Prywatnie uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.