O mnie

Nazywam się Agnieszka Koluch-Horbowicz.

Jestem certyfikowanym trenerem Familylab, założycielką WybieramRelację i pasjonatką Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Z pierwszego wykształcenia jestem kognitywistką (jest to nauka o mózgu) i etnolingwistką, a także nauczycielką języka angielskiego.

Doświadczenie zdobywane przeze mnie w pracy nauczyciela, a później także bycie mamą przekonały mnie, że panujące w naszej kulturze przyzwyczajenia językowe oraz jakości w relacjach z dziećmi nie zadowalają mnie. Szukałam czegoś, co pozwoli mi wesprzeć moje kompetencje budowania dobrych relacji z nimi i tak trafiłam na książki Jespera Juula oraz na Porozumienie bez Przemocy. Pragnę dzielić się tymi ideami dalej, bo widzę jak wiele pozytywnych zmian wniosły one do mojego życia rodzinnego i zawodowego.

Obecnie prowadzę warsztaty i szkolenia dla rodziców i osób pracujących z dziećmi, współpracuję ze szkołami i przedszkolami, prowadzę także konsultacje rodzicielskie oraz indywidualne sesje empatyczne. Sama stale pogłębiam moją wiedzę z zakresu Porozumienia bez Przemocy (NVC), a także Systemu Wewnętrznej Rodziny (IFS), który jest dla mnie źródłem wielkiej inspiracji, zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Prywatnie uwielbiam jogę, podróże i spacery po lesie.